sonsonresim-500.jpg

Geçen ay Darıca’ daki hayvanat bahçesine götürdük çocukları.Şimdiye kadar hiç bu kadar hayvan görmemiştim.Hatırlıyorum eskiden gülhane parkında hayvanlar vardı onları seyretmeye giderdik.Ama tabi bu kadar hayvan yoktu orada.

Hayvanat bahçesinin girişinde önce aynalara takılıyosunuz Hani eskiden gülhane parkında olan ,insanı bi uzun bir kalın bir eğri bir komik gösteren aynalara.Çocuklar uzun süre takıldı .Gülmekten bi hal oldular.Onların gülüşüne biz de katıldık sonra çünkü hepimiz çok komik gözüküyorduk.Bir buçuk yaşındaki kızımız önce şaşırdı sonra abisiyle ablasını örnek aldı o da başladı eğlenmeye.

sonsonresim-507.jpg

Sonra sağ taraftan hayvanları gezmeye başladık.Cüce maymunlar ilgi çekti.Onları izledik bir süre. Daha sonra çocuklar uzaktan zebra ve zürafayı farketti.Çok büyük bir olaydı onlar için ,koşturmacalarından belliydi.Her zaman televizyondan gördükleri hayvanların gerçeğini görmek onlar için süperdi.Daha sonra büyük kızımızın aslan kralın bilge maymununun gerçeğini görünce – a! anne bu kime benziyo biliyomusun? Simbadaki maymuna . ..demesi bizi bayağı şaşırttı.Çünkü o söyleyene kadar biz anlamamıştık 🙂

sonsonresim-514.jpg

Gorillerin hali bize o kadar zawallı göründü ki.Oynuyacakları bir şeyler olması gerektiğini düşündük çünkü canları

sıkılıyordu, belliydi. Hayvanat bahçesinin yardıma ihtiyacı olduğunu anladık.Üzülerek oradan ayrıldık.

sonsonresim-563.jpg

hayvanlar bölümü bitince karşımıza çok güzel bir park çıktı.Ailece hepimiz parkta oynadık.Küçüğümüz için bile çok şirin bir fil kaydırağı wardı.

sonsonresim-540.jpg

Sonuç olarak ailece çok eğlendik.Bence zamanı olan herkesin çocuklarını götürmesi gereken bir yer.Fakat sıcaklar arttığı için eylül de gitmek daha akıllıca…

iyigünler….

Reklamlar