Bir haftalık Alanya tatilinden döndük.Çok şükür güzel geçti,çocuklar eğlendi,bir anne olarak ben de dinlendim. Bu yazıyı yazmamın asıl nedeni,tatile gitmeyi düşünen anne babalara bir kaç öneri de bulunmak.

1.Öncelikle, tatile gideceğiniz otelin havuzunun steril olup olmadığını mutlaka öğrenin.Çünkü bu konuda iyi olduğunu düşündüğünüz otel ,sizleri hayal kırıklığına uğratabilir.Havuza boneyle ,mayo kumaşıyla girilip girilmediğini öğrenin.Tuvalet alışkanlığı kazanmamış çocuklara ayrı bir havuz olduğunu sormaktan çok(çünkü bu ,her otel de olan bir olanak)o küçük çocukların da büyüklerin  havuzuna girip girmediğini sorun. 

  Bizim gittiğimiz otelin en büyük eksiği bu idi.Ve bu yüzden büyük kızımın gözü hemen iltihab kaptı.Ve çocukların hepsi ateşlendi.

Bir kaç bayanı uyarmama rağmen, bilinçsiz anneler çocuklarını havuza sokuyorlardı.Ve bu sadece otel yetkililerinin suçuydu.Çünkü buna musamaha gösteriyorlardı.

2-Elinizden geldiğince klimayı açmayın.Bugün okuduğum gazetede yazan habere göre de otellerdeki klimalar hastalık bulaştırıyormuş.Bence bu konuda önemli.

3-Çocuğum hastalanmaz demeyin,yanınıza mutlaka ateşölçer,ateş düşürücü,yara bandı vb. şeyler alın.

iyi günler…

Reklamlar