Bu konuyla ilgili daha önce  de bir yazı yazmıştım.Fakat tatile az bir süre kala ebeveynlere tekrardan hatırlatmak isterim.İlköğretim öğrencilerine okullar da alınması için verilen tatil kitapları genelde sıkıcıdır.Genellikle ticari  olarak ,okullarda öğretmen öğretmen dolaşır bu  kitapları satan şahıslar.

  Eğer öğretmen mutlaka alın diyorsa ,en azından inceleyin derim.Çünkü bir veli çocuğunu tanır.Kitaptan sıkılıp sıkılmıyacağını az çok anlar.Buna göre hareket etmelisiniz.

Zaten iyi öğretmen bu konuda baskı yapmaz.Mesela bizim öğretmenlerimiz ben gidip konuştuğum zaman ,zorunluluk olmadığınıu belirttiler.Bu çok önemlidir.Çünkü bir çok veli” öğretmen dediyse eğer mutlaka alınmalıdır”  diye düşünür ve alır.

Sonuçta ne olur? çocuk  ; eğer kitap iyi değilse ,tatilde çözmek istemez bu kitabı,anne babalar da baskı yaparlar.Ve tatil ,tatil değilde ev okulu gibi algılanır çocuğun gözünde. O yüzden bu konu çok çok önemlidir.

Verilen paranın israf olacağı konusuna hiç girmiyorum bile.

Ben çocuklarımın tatilde dinlenmesinden yanayım.Büyük kızım okuldaki kitabı almak isteyince ona hemen bir seçenek sundum.”İstersen kitapçıya gidelim ,beraber seçelim ”dedim,işe yaradı ve ”olur” dedi.Böylece doğru kitabı alabileceğiz ve kitap yarım kalmıyacak.

Oğlum 1.sınıf olduğu için ona kitap almayı hiç düşünmüyorum.İnternetten ara sıra çalışma kağıtları indirebilirim sanırım.

Peki hangi yayın evine bakmak gerekir?

benim beğendiklerim;

Zambak yayınları

morpa yayınları

ve şimdilik sadece türkçe kitapları olan ama geniş bir hikaye serisi olan Erdem yayınları.

 

Eğer beğendiğiniz bir kitap varsa buradan tavsiye edebilirsiniz

Şimdiden iyi tatiller…

Reklamlar