10 senedir kullandığım makinemin emekliye ayrılmasıyla, hangi makineyi almam  gerektiği konusunda kararsızlığa düştüm.Acaba hangisini almalıydım? Hafif ,sessiz,süper emiş gücü,hepa filtre derken ,bir makinede aranması gereken bütün kıstasların uyacağı bir ürün için 800 lira gibi bir rakamı gözden çıkarmaya karar werdim. 🙂 Kendime dyson aldım.  Biliyorum bu rakam biraz yüksek  ama inanın buna değdi.

Aslında philips in en çok tercih edilen ürünü marathon u almayı düşünüyordum.Ama iyi ki almamışım .Çünkü marathon iyi emiş gücü olmasına rağmen dyson kadar  rahat süpürme imkanı  wermiyor.Marathon bazen halıya wakumlama yapıyor we bu sizi bayağı zorluyor.we yoruyor.Üstelik çok ağır .

Dysonla temizlik yaptığım zaman ew hiç toz olmuyor.(makineler aldıkları tozun bir kısmını dışarı bırakırlar) .We kullanımı o kadar rahat ki el süpürgesi  gibi pratik geliyor bana.Hiç üşenmeden ewin bir ucundan öbür ucuna kadar götürebiliyorum.Bu bir makine için önemli bir nokta çünkü makineniz ağırsa ,her daim kullanma konusunda üşengeçlik oluşturabilir.Yeni aldığımdan mı bu kadar dikkat çekti bilmiyorum ama büyük kızım geçenlerde bana ” Anne,sen eskiden ewi  bu kadar süpürmezdin” demez mi!!! :)) ” Nasıl yani kızım? Ben ewi süpürmüyor muydum? ”diye hemen sawunmaya geçtim tabi :)). Aslında doğru söylüyordu,çünkü küçük bir ekmek kırıntısında bile ,el süpürgesini değil,dyson ‘ı getirdiğim için ,öyle düşünmesi normaldi .

Bir makine almayı düşündüğünüz zaman ,dyson markasına da bir göz atmanızı öneririm.Eğer fiyat yüksek geliyorsa bilin ki ucuz makinelerin wereceği rahatsızlıkla kıyaslandığında ,uzun wadede kar edeceksiniz.

dyson hakkında ayrıntılı bilgi için

http://www.dyson.com.tr// adrresine tıklayabilirsiniz.

İyi günler…

^_^

Reklamlar