BBC türkçe sitesinin ingilizce öğrenme sitesinde bulunan testlerle, çocuğunuz bütün sene boyunca öğrendiği ingilizcesini sınayabilir,hangi konularda iyi hangi konularda yetersiz olduğunu görebilir. 6. sınıftan itibaren başlanabilecek testlerin(özel okullarda okuyanlar için daha erken) faydalı olacağına inanıyorum.

İngilizce öğrenmenin son derece zor olduğu ülkemizde ,özellikle devlet okullarında okuyan çocuklarımızın bu tür yardımcı kaynaklara ihtiyacı var. Haftada 4 saat ingilizce eğitimiyle ingilizce öğrenmenin hayal olduğu malumunuz. O yüzden , çocuklarımızı elimizden geldiğince ingilizce eğitim kaynaklarına yönlendirmeliyiz.Bunun yanında televizyonda ya da bilgisayarda uygun buluduğumuz haber programlarını,belgeselleri ya da alt yazılı veya altyazısız filmleri izlemelerini (çocuğumuzun yaş seviyesine göre izlemesi gereken süre limitini aşmamak kaydıyla ) sağlamalıyız.

BBC Turkish in  sitesini size tavsiye ederim.

http://www.bbc.co.uk/turkish/learningenglish/cluster/2005/02/050207_quiznet.shtml  adresinin alt kısmındaki testleri uygulayabilirsiniz.
Reklamlar